uilen
Vuile hoekjes opruimen, het heeft zo zijn onverwachte voordelen. Bij het verplaatsen van een hoop oude weidepalen stoorde ik een paar grote uilen in hun nacht- euhm… dagrust. Niet dat ze zich er zo enorm veel van aantrokken want na het gefotografeer lieten ze zich gewillig meedragen naar de nieuwe stapelplaats (ver uit het zicht, dus veeeel properder :-) ) Nu dacht ik ze met deze foto’s vrij makkelijk op naam te kunnen brengen. Tot ik mijn boek (‘Nachtvlinders’ van Waring en Townsend) open sloeg… want daar staan bladzijden vol uilen in, allemaal met hier een streepje meer of daar een vlekje lichter dan de andere. Oh dear. Goed, even tekst en plaatjes doorworstelen… de bleke hieronder dat is -vermoed ik- Noctua pronuba ofte de huismoeder. Maar de donkere? Ofwel ook een huismoeder, maar dan een melanistisch exemplaar. Of anders… geen idee. Dus wie het weet mag het (weeral) zeggen.
Comments
Comment from onderdeappelboom
Time: 26/06/2009, 10:02
Blij dat ik niet de enige ben die bij het woord ‘uilen’ een geheel andere foto had verwacht :-) In tegenstelling tot al die andere mooie close-ups van beestjes en insecten op deze site vind ik deze er eigenlijk wel snoezig uitzien; een beetje verlegen bijna. En ja, verplaatsen kan een heel nuttige manier van opruimen zijn :-)
Comment from janus
Time: 26/06/2009, 11:03
het zijn twee huismoeders. huismoeder kan nogal van kleur verschillen. kijk maar eens in de tekst van je W&T, dan zou je moeten zien dat de donkere vlek nabij de achtervleugelpunt karakteristiek is voor de soort. allee, ik denk dat dat in den boek staat, ik heb hem hier natuurlijk niet bij.
Comment from bart
Time: 28/06/2009, 20:43
@Menck: de nederlandse taal is een beetje beperkt als het op soortnamen aankomt jammer genoeg. Dan zijn d’engelsmansch nogal eens wat creatiever.
@onderdeappelboom: opruimen = verplaatsen, au fond :-)
@Janus: ha, voila, een duidelijk antwoord zie. Waarvoor dank. Ik ben er zo ene die hoofdzakelijk aan de hand van de prentjes wil determineren, en vooral niet te veel wil lezen. Maar gelukkig heb ik een blog met deskundig lezerspubliek :-)
Comment from Loko Tosh
Time: 29/06/2009, 11:21
@bart: mmmm, niet alle lezers van deze blog schrijven commentaren, zouden daar de echte deskundigen zitten? Zoals het bewijs voor intelligent buitenaards leven juist het ontbreken van hun contact is?
Comment from Yayamarieke
Time: 15/07/2009, 01:22
Héhé, dat vind ik een ontzettend snuggere opmerking van je, wat dat buitenaards leven betreft :-)). Die beetsjes hierboven zien er voor mij als motten uit en heb ik er eens een ingeslikt toen ik met de brommer aan ‘t rijden was. Nou ja, hij zat al te ver in mijn keel , ik kon niet anders. Sindsdien begin ik te slikken van zodra ik er één ontwaar, en ‘t is raar, ze hebben mij precies altijd in ‘t oog :-).




Comment from Menck
Time: 25/06/2009, 15:32
Tiens, nooit geweten dat die beesten ook uilen genoemd worden. Van determinatie dienaangaande heb ik geen kaas gegeten, maar je knappe foto’s laten me allerminst onberoerd.